Energetické výpočty
a dotační poradenství

Moje služby jsou určeny vlastníkům nemovitostí, realitním makléřům, stavebním projektantům a všem, kdo chtějí optimalizovat energetickou náročnost své budovy.

Jako energetický specialista rozumím výzvám, kterým čelíte

Níže najdete tři nejčastější problémy, které moji klienti řeší, a jak vám mohu pomoci.

Dotace

Mnoho vlastníků nemovitostí ví, že existují státní dotace na energetické úpravy, ale neznají přesné podrobnosti o jejich získání. Pomohu vám zjistit, na jaké dotace máte nárok, a provedu vás celým procesem žádosti.

Fotovoltaická elektrárna

Vlastníci nemovitostí často neví, zda se investice do fotovoltaických elektráren (FVE) vyplatí. Zanalyzuji vaši situaci, vysvětlím výhody a nevýhody FVE a pomohu vám rozhodnout, zda je pro vás tato investice ekonomicky smysluplná.

PENB

Realitní makléři potřebují rychle a spolehlivě získat průkaz energetické náročnosti budovy (PENB) pro své klienty. Poskytuji kvalifikované a certifikované vypracování tohoto dokumentu v co nejkratším možném čase.

Nabízené služby

Nabízím široké spektrum služeb zaměřených na optimalizaci hospodaření s energiemi, získávání dotací a odborné poradenství.

Energetická hodnocení a studie

Detailní energetická hodnocení a studie, která vám pomohou lépe pochopit a optimalizovat spotřebu energie ve vaší nemovitosti.
 • Průkaz energetické náročnosti budovy (PENB)
 • Vypracování energetických hodnocení, která prokáží splnění kritérií vaší žádosti o dotaci

Dotační poradenství

Kompletní poradenské služby při žádostech o dotace na energetické úpravy, včetně administrativní podpory a asistence při podávání žádostí.
 • Nová zelená úsporám
 • Oprav dům po babičce

Fotovoltaické elektrárny (FVE)

Provádím analýzu návratnosti investice do fotovoltaických elektráren, případně optimalizaci FVE pro vaši aplikaci. Pak můžete učinit správné rozhodnutí.
 • Zhodnocení investic do FVE
 • Optimalizace výkonu FVE

Individuální konzultace

Nabízím individuální konzultace, které se přizpůsobí vašim specifickým potřebám a požadavkům, abych vám pomohl dosáhnout co nejlepších výsledků v oblasti energetické efektivity a úspor.
 • Energetické poradenství

Zjistěte, jak bude probíhat naše případná spolupráce

Kontaktovat

1.

Emailová či telefonická konzultace

Kontaktujte mě emailem nebo telefonicky, abychom mohli probrat váš projekt a domluvit se na dalším postupu.

2.

Osobní setkání

Sejdeme se osobně, nejčastěji na místě stavby, abych získal podrobné informace a mohl si udělat jasnou představu o vašich potřebách a požadavcích.

3.

Návrh řešení

Vypracuji návrh, který co nejlépe odráží váš záměr, nebo vyhodnocení vašeho záměru. Společně projdeme všechny detaily a případně návrh upravíme.

4.

Provedení výpočtů a konzultace

Provedu potřebné výpočty a následně spolu konzultujeme výsledky energetického hodnocení. Pokud bude potřeba, můžete navrhnout korekce.

5.

Zastoupení v dotačním řízení

Pokud budete mít zájem, zastoupím vás v dotačním řízení na základě plné moci, aby celý proces proběhl plynule a bez komplikací.

Ceník

Cenu nelze určit obecně. Každý dokument je věcí výpočtu a cenu určuji podle časové náročnosti konkrétní práce. 

Napište mi a já vám rád předám cenovou nabídku.

Napsat

Jmenuji se Ctirad Melena

Vždy jsem se zajímal o energetiku. Profesionálně se této problematice věnuji více než 10 let a za tu dobu jsem pomohl řadě vlastníků nemovitostí s čerpáním dotací, optimalizací nákladů na energetické úspory, nebo i jen konzultací. Za svůj úspěch považuji každou dokončenou realizaci, na které jsem se svou odborností podílel. Důležité je, že vy i já máme během naší spolupráce vždy společný cíl.

Ing. Ctirad Melena

energetický specialista

Melena

Vaše nejčastější dotazy

Pokud zde nenajdete odpověď na svou otázku, neváhejte mě kontaktovat. Rád vám pomohu s jakýmkoliv dotazem nebo problémem.
 • Kolik si za své služby účtujete?

  Cenu nelze určit obecně. Každý dokument je věcí výpočtu a cenu určuji podle časové náročnosti konkrétní práce. 

  Napište mi a já vám rád předám cenovou nabídku.

 • Chystám se zateplit dům, vyměnit okna, a rád bych svůj kotel na uhlí vyměnil za tepelné čerpadlo. Je nějaká šance získat na to dotaci?

  Toto jsou typické příklady případů, na které lze skutečně čerpat dotaci. Ozvěte se mi a společně nalezneme dotační titul, který by vašemu záměru nejlépe vyhovoval.

 • Chci prodat/pronajmout dům nebo byt. Prý k tomu musím mít Průkaz energetické náročnosti budovy. Je to pravda?

  Ano, vlastník nemovitosti má povinnost opatřit si Průkaz energetické náročnosti (PENB) při prodeji nebo pronájmu budovy, nebo její ucelené části. Existuje však výjimka: pokud se jedná o budovu, která byla vystavěna před 1. lednem 1947 a od tohoto data na ní nebyla provedena „větší změna dokončené budovy“, a pokud kupující na tom nebude trvat, PENB se opatřovat nemusí.

 • Rádi bychom si opravili starší rodinný dům pro trvalé bydlení. Líbí se nám dotační titul „Oprav dům po babičce“. Jak poznáme, že na dotaci dosáhneme a že bude možné tuto dotaci čerpat?

  Dotační titul „Oprav dům po babičce“ je velmi štědrý, ale také klade určité poměrně přísné podmínky na kvalitu a rozsah zateplení budovy, případně na technické systémy. Obvykle je nutné komplexně zateplit obálku budovy. Každému případu je nutné se věnovat individuálně. Kontaktujte mě a společně se na to podíváme. A kdyby nám to náhodou nevyšlo na „Babičku“, možná vám bude vyhovovat „Nová Zelená Úsporám“.

 • Chci žádat o dotaci Nová Zelená Úsporám nebo Oprav dům po babičce. Co k tomu budu potřebovat?

  Základní povinné přílohy žádosti o dotaci jsou stavební projekt a energetické hodnocení. Stavební projekt zachycuje, na co všechno chcete žádat dotaci. Nakreslí vám jej stavební projektant. Energetické hodnocení je sada protokolů, které výpočtově konstatují, že byla splněna kritéria vámi vybraného dotačního titulu.

  Oslovte stavebního projektanta ze svého okolí, případně vám zprostředkuji někoho z mých kolegů. S energetickým hodnocením vám pomohu já.

 • Uvažujeme, že bychom na střechu instalovali fotovoltaickou elektrárnu, ale nevíme, jestli máme ideální sklon či orientaci střechy. Nevíme, zda by měla taková investice rozumnou návratnost. Případně lze reálnou dobu návratnosti nějak zkrátit?

  Mohu pro vás vypracovat výpočet, který bude popisovat efektivitu vaší zamýšlené investice. Návratnost lze zkrátit snížením investičních nákladů využitím aktuální nabídky státních dotací, správným dimenzováním výkonu panelů a kapacity baterií, nebo třeba i využitím možností, které nám přináší komunitní energetika.

  Oslovte stavebního projektanta ze svého okolí, případně vám zprostředkuji někoho z mých kolegů. S energetickým hodnocením vám pomohu já.

Kontaktujte mě ještě dnes

Potřebujete poradit s energetickými úsporami nebo získáním dotace? Zavolejte mi nebo napište email a společně najdeme to nejlepší řešení pro vaši nemovitost.

Chcete se potkat osobně?

Můžeme se společně sejít v mé kanceláři, kde probereme vše důležité.

Adresa kanceláře

Název ulice 123,
111 00 Město

Ukázat na mapě
Tento projekt je financován z prostředků Evropské unie z fondu Next Generation EU.